Viena International - Firma

Viena teraz

Sme spoločnosť zameraná na zákazníka, ktorá reaguje s maximálnou flexibilitou na každú potrebu a nikdy nesklame svojich partnerov. 

Náš vysoko výkonný tím, ktorý jedná za každých okolností racionálne, víta každú novú výzvu s otvorenou náručou.

150 zamestnancov

60 moderných strojov

Skupina Rejlek

Naša skupina zabezpečuje produkciu rozličných prototypov vo všetkých dostupných materiáloch cez malosériovú výrobu až po zostavy podľa želaní zákazníkov. Návrh, konštrukcia a kompletná výroba vysoko komplexných vstrekovacích foriem a lisovacích nástrojov je naša každodenná činnosť.

Nachádzame sa v strede Európy s pobočkami vo Viedni – Rakúsko, Martin-Slovensko a Székesfehérvár a Mór v Maďarsko.

Viena International, presné strojné súčiastky, lisovacie nástroje, výlisky.

Viena predtým

História našej firmy sa datuje do roku 1951, kedy bola vytvorená takzvaná Malá obrobňa pre potreby vtedajšieho piemyselného gigantu ZTS Martin. 

V rokoch 1984-1986 bola výroba postupne presťahovaná do novo vybudovaných priestorov, na druhej strane rieky Turiec a pokračovala v zásobovaní materského závodu. 

Na konci 20 storočia firma často bojovala o prežitie, tak ako celá strojárska výroba v Martine, bola zdecimovaná po výmene režimov a hľadala si svoje vlastné miesto na trhu. 

Zásadná zmena v smerovaní firmy nastala
v roku 2001 príchodom nového majiteľa Karla Rejleka. 

Výraznými investíciami a inováciami so zachovaním tradícii a odborných pracovných síl si Viena našla svoje miesto a zaradila sa medzi vyhľadávaných dodávateľov pre zákazníkov po celom svete.