Viena international - Firma

Viena teraz

Sme spoločnosť zameraná na zákazníka, ktorá reaguje s maximálnou flexibilitou na každú potrebu a nikdy nesklame svojich partnerov. 

Náš vysoko výkonný tím, ktorý jedná za každých okolností racionálne, víta každú novú výzvu s otvorenou náručou.

150 zamestnancov

60 moderných strojov

Skupina Rejlek

Naša skupina zabezpečuje produkciu rozličných prototypov vo všetkých dostupných materiáloch cez malosériovú výrobu až po zostavy podľa želaní zákazníkov. Návrh, konštrukcia a kompletná výroba vysoko komplexných vstrekovacích foriem a lisovacích nástrojov je naša každodenná činnosť.

Nachádzame sa v strede Európy s pobočkami vo Viedni – Rakúsko, Martin-Slovensko a Székesfehérvár a Mór v Maďarsko.

Company

Viena predtým

História našej firmy sa datuje do roku 1951, kedy bola vytvorená takzvaná Malá obrobňa pre potreby vtedajšieho piemyselného gigantu ZTS Martin. 

V rokoch 1984-1986 bola výroba postupne presťahovaná do novo vybudovaných priestorov, na druhej strane rieky Turiec a pokračovala v zásobovaní materského závodu. 

Na konci 20 storočia firma často bojovala o prežitie, tak ako celá strojárska výroba v Martine, bola zdecimovaná po výmene režimov a hľadala si svoje vlastné miesto na trhu. 

Zásadná zmena v smerovaní firmy nastala
v roku 2001 príchodom nového majiteľa Karla Rejleka. 

Výraznými investíciami a inováciami so zachovaním tradícii a odborných pracovných síl si Viena našla svoje miesto a zaradila sa medzi vyhľadávaných dodávateľov pre zákazníkov po celom svete.